جنگل ناهارخوران گرگان

دوشنبه,29م اردیبهشت,1393 - 9:50
جنگل ناهارخوران گرگان

جنگل ناهارخوران گرگان

جنگل نهارخوران گرگان به وسعت 170 هکتار یکی از سالم ترین و زیباترین تفرجگاههای طبیعی ایران است که در مسیر گردشگران و مسافران مشهد مقدس قرار دارد. آنچه در پیشینه تاریخی جنگل نهارخوران آمده حکایت از مکان مقدس و پاکی دارد به طوریکه وقتی زائران از زیارت مکه و یا مشهد برمی‌گشتند مردم برای استقبال از آنها در این منطقه جمع می شدند و پس از رسیدن زائران همانجا مقدمات صرف نهار را می چیدند که به مرور زمان به جنگل نهارخوران معروف شده است. 
براساس این گزارش تعداد افراد محلی که اواخر هفته و مخصوصا تابستانها برای استفاده از هوای خنک و مطبوع جنگل به این مکان می‌آیند به بیش از 40 هزار نفر می رسد تا جایی که به گفته یکی از اهالی حتی عبور و مرور و تفریح در آن به سختی صورت می‌گیرد. 
جاده ای بسیار زیبا از وسط این جنگل عبور میکند که در فصل بهار و مخصوصا اردیبهشت ماه به یک جاده رویایی شبیه است و جدا از اینکه هر گردشگری که برای اولین بار پا در جنگل نهارخوران میگذارد تا یک هفته در این منطقه ماندگار می شود بلکه تصاویر و فیلمهای این مکان هر ساله گردشگران زیادی را به جنگل نهاخوران می کشاند. راشا سایمون یکی از گردشگران اروپایی است که در سفر به شمال ایران از جنگل نهارخوران دیدن کرده معتقد است این جنگل یکی از عجایب طبیعت جهان است چرا که با دخالت دست انسان و مصنوعی بوجود نیامده بلکه تمام درختان اولیه خودرو بوده و با فواصل مرتب و منظمی در کنار هم رشد کرده اند. پیمان خالدی گردشگر دیگری است که هر سال تابستانها، نهارخوران را به عنوان پاتوق اصلی خود و دوستانش معرفی میکند و می گوید من هر سال بهار یا تابستان را در این منطقه میگذرانم چون هم هوای مطبوع و بسیار مناسبی دارد و هم اینکه امکانات خوبی برای پذیرایی از گردشگران فراهم شده تا آنها بدون دغدغه و مشکلی لحظات شیرین و زیبایی را در جنگل نهارخوران بگذرانند. 
مسافت تهران تا گرگان در حدود 400 کیلومتر است همچنین شهر گرگان دارای فرودگاه بین المللی بوده و پرواز مستقیم به کشورهایی چون عراق و عربستان را دارد. پرواز داخلی از فرودگاه گرگان به شهر تهران مشهد و زاهدان فعال بوده و مسافت تهران گرگان 35 دقیقه است. 
این گزارش می افزاید هر چند بهار جنگل نهارخوران بسیار زیبا و جذاب است اما به خاطر وجود انبوه جنگل های پرپشت در اطراف جنگل نهارخوران، پاییز آن از بهار هم زیباتر است. 
روستای توریسیتی زیارت در جوار جنگل نهارخوران قرار گرفته و به لحاظ سبک معماری خانه ها و قدمت تاریخی آن جزو 20 روستایی برتر هدف گردشگری ایران است. 
در جنگل نهاخوران امکانات متعددی چون آلاچیق، کمپینگ، هتل، رستوران ، فروشگاه و سرویس بهداشتی برای گردشگران در نظر گرفته شده تا لذت سفر و اقامت در این مکان توریستی به خاطره ای ماندگار و شیرین برای گردشگران تبدیل شود.

تعداد بازدید : | تعداد نظرات : 0

ارسال نظر
نام
ایمیل
وب سایت
متن نظر  
  لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:
=7+3  
 
   
   
آزادشهر
°
امروز کمترین: ° بیشترین :°
فردا کمترین: ° بیشترین :°
بستن